Starajú sa o Vás

Poradňa Liptovský Mikuláš

Mária Tkáčiková
Špecialistka LM
tkacikova@zdravyvychod.sk

Mária Tkáčiková

Špecialistka
Kontakt:
tkacikova@zdravyvychod.sk
Poradňa:
Liptovský Mikuláš

Príbeh

Už v detstve som začala trpieť detskou obezitou , chorobná láska k jedlu a žiadny vzťah k športu. V puberte ma začala naozaj vážne trápiť moja postava, zhoršujúci sa zdravotný stav, veľmi nízke sebavedomie a celkový stav nespokojnosti. Veľmi dlho som nevedela na koho sa obrátiť. Informácie som teda čerpala z kníh, internetu od známych. Časom som sa dostala do rúk výživovej špecialistky ktorá mi nielen pomohla schudnúť, zároveň mi poskytla aj základné informácie ohľadom výživy a racionálneho stravovania, počas programu u nej som sa rozhodla, že je to životná cesta ktorou chcem smerovať aj ja, pomáhať ľudom, blízkym, cudzím, pomáhať sama sebe a celý život sa vzdelávať v oblasti výživy. Nakoľko sama na sebe som videla a zažila, ako zmení človeku úprava váhy – následne zlepšenie zdravotného stavu, psychiky, prichádza obrovská radosť zo života a teda aj zvýšenie kvality života. Nasledujúce kroky boli preto zameranie sa na štúdiu v oblasti výživy a následné uplatňovanie vedomostí v praxi.

Som tu pre Vás v prípade, že sa rozhodnete zmeniť kvalitu svojho života k lepšiemu naučiť sa viac o svojom tele, strave o samých sebe. Táto cesta je veľká výzva a každý potrebuje radcu, psychickú podporu , veľkú dávku povzbudenia a dôležité informácie, vzdelanie ohľadne stravy.

Verím, že si budeme spoločne plniť sen.

Mária

Vzdelanie

Welko Team s.r.o. Poradca pre výživu

Welko Team s.r.o. Poradca pre športovú výživu

Welko - Výživa tehotných a kojacích žien a detí

Sunkins - Endokrinológia

Sunkins - Základy výživy v onkológií

Martina Škerenčáková
Asistentka LM
skerencakova@zdravyvychod.sk

Martina Škerenčáková

Asistentka
Kontakt:
skerencakova@zdravyvychod.sk
Poradňa:
Liptovský Mikuláš

Príbeh

Všetci by sme sa mali s láskou starať o seba – svoje telo i dušu. V živote človeka by mal prísť čas, (keď na to dozrie) a začne sa viac zaujímať o svoje zdravie. Bohužiaľ často to vnímame, až nastanú zdravotné problémy.

Aj u mňa to bolo podobne. Ja som sa začala zaujímať o zdravú výživu, až keď mi diagnostikovali celiakiu. Videla som na sebe, ako sa s mojím telom dejú zmeny. Vďaka trpezlivosti a cieľavedomosti, pri zmene životného štýlu a hlavne stravy, bolo vidno ako moje telo po fyzickej aj duševnej stránke ovplyvňujú potraviny.

Dopriala by som všetkým ľuďom zažiť ten skvelý pocit – keď sa Vám život vráti do normálu – vďaka správnej zmene jedálnička.

Martina

Vzdelanie

SPŠ Stavebná

pozemné staviteĺstvo

Poradňa Poprad

Ing. Veronika Spišiaková
Špecialistka PP
spisiakova@zdravyvychod.sk

Ing. Veronika Spišiaková

Asistentka
Kontakt:
spisiakova@zdravyvychod.sk
Poradňa:
Poprad

Príbeh

Jedlo nás sprevádza celým životom - každý deň. Naše zdravie veľmi úzko súvisí s tým, čo máme denne na tanieri. A práve to ma najviac fascinovalo, keď som sa pred 12 rokmi rozhodovala pre štúdium výživy. Dnes mojich klientov učím, ako nehladovať, ale vyskladať si správny jedálniček bez diét. A keďže každý z nás je originál, prispôsobujem tomu aj jedálničky.

Čo ma v práci najviac motivuje?

Sú to príbehy ľudí, ktorí chcú a potrebujú zmeniť svoj život a ktorým aj ja dokážem pomôcť. Či už sú to lepšie krvné výsledky, schudnuté kilogramy, alebo zmena šatníka - byť súčasťou tejto premeny je pre mňa osobne tým najväčším zadosťučinením a odmenou.

Vo Svete Zdravia oceňujem najmä systém pravidelných školení a dovzdelávania. Vďaka novým poznatkom z výživy viem byť ešte viac nápomocná.

Táto práca pre mňa nie je iba zamestnaním, ale skutočným povolaním.

Veronika

Vzdelanie

Slovenská Poľnohospodárska Univerzita Nitra - Odbor: Výživa ľudí

Sunkins - Metabolický syndróm

Sunkins - Gastroenterológia

Sunkins - Endokrinológia

Ing. Andrea Kosecová
Asistentka PP
kosecova@zdravyvychod.sk

Ing. Andrea Kosecová

Asistentka
Kontakt:
kosecova@zdravyvychod.sk
Poradňa:
Poprad

Príbeh

Pri hľadaní novej práce, ktorá by ma napĺňala, som natrafila na inzerát na pozíciu asistentky vo Svete Zdravia. Po prečítaní webovej stránky som hneď vedela, že miesto asistentky je pre mňa....Prešla som konkurzom a som tu....

No, povedzte, s rukou na srdci, kto z nás nebojuje s kilami navyše, tu je tá príležitosť nebojovať proti veterným mlynom a jo-jo efektom, ale naučiť sa správne stravovať, lebo nežijeme preto, aby sme jedli, ale jeme preto, aby sme prežili.

Som prvou tvárou, ktorá Vás privíta na začiatku Vašej novej školy, školy zdravého životného štýlu.

Práca s ľuďmi ma napĺňa a veľmi sa teším sa, keď sa klientovi podarí zdolať stanovený cieľ, keď sa usmieva a je spokojný s tým, čo dokázal. Lebo robiť ľudí usmievavými, je zase ten môj cieľ.

Andrea

Vzdelanie

SjF Žilinská Univerzita Žilina

Poradňa Prešov

Zuzana Bakaľárová
Špecialistka PO

Zuzana Bakaľárová

Špecialistka na detskú a onkologickú výživu
Kontakt:
bakalarova@zdravyvychod.sk
Poradňa:
Prešov

Príbeh

Prečo nutričná terapeutka?

So slovami, ako správna výživa, či dietológia som sa stretla už na základnej škole pri výbere svojho povolania..Vedela som, že chcem pomáhať ľuďom, no zdravotnou sestrou som byť nechcela. (nemusím ihly striekačky a lieky.)Tak som sa zamerala na odbor diétna sestra ­na SZŠ v Košiciach.

A to bolo to pre mňa „ to pravé orechové „.Príprava diétnych jedál, rozhovor s ľudmi po rôznych operáciách, rady pri výbere vhodných, či nevhodných potravín či edukácia diabetikov, ma len utvrdili v tom, že som si vybrala svoje povolanie správne.

Som toho názoru, že obezita je choroba ako každá iná­ má svoje príznaky, prejavy a dôsledky. No úžasné je to, že sa dá liečiť­ a to nie chémiou ­liekmi, ale úplne prirodzene ­správnou životosprávou..

Vo Svete Zdravia som sa v tomto názore len utvrdila, pretože denno­denne vidím, že cesta k zdraviu nie je o kadejakých diétach ,práve naopak ­je potrebné dopriať si to, čo je pre nás úplne prirodzené .A to je samozrejme v správnom výbere a kombinácii potravín.

Zuzana

Vzdelanie

Vzdelanie: SZŠ­Moyzesova 17,Košice­odbor:nutričná terapeutka­diétna sestra

Zamestanie: Detská Ozdravovňa.Železnô ­diétna sestra

Kúpele Korytnica - ­diétna sestra

Lázne Kundratice­diétna sestra ČR

FNsP­Thomayerova,Praha 4­diétna sestra ČR

2016/Certifikovaný kurz Sveta zdravia - Detoxikácia organizmu MUDr. Ondřej Nývlt

2017/ akreditovaný kurz aliancie výživových poradcov ČR Nutris/ špecialista na výživu pri ohrození onkologickým ochorením

Bc. Ivana Drabiščáková
Špecialistka PO

Bc. Ivana Drabiščáková

Špecialistka na onkologickú výživu
Kontakt:
drabiscakova@zdravyvychod.sk
Poradňa:
Prešov

Príbeh

Ivana

Vzdelanie

Welko - poradca pre výživu,

Ing. Lucia Štefaňáková
Asistentka PO

Ing. Lucia Štefaňáková

Asistentka
Kontakt:
stefanakova@zdravyvychod.sk
Poradňa:
Prešov

Príbeh

Na pozíciu asistentka vo Svete Zdravia som sa prihlásila, pretože sa v nej spájali tri, pre mňa zaujímavé, oblasti – administratíva, práca s ľuďmi a zdravý životný štýl. Počas svojho života som neraz bojovala s kilami navyše, vyskúšala množstvo diét, viac, či menej úspešných, ale vždy s rovnakým následkom - jo-jo efektom. Až pred časom som pochopila, že žiadna diéta mi dlhodobo nepomôže, jediné, čo zaberá je úplná zmena životného štýlu. Práca vo Svete Zdravia ma v tom iba utvrdila. Teším sa z každého, aj drobného úspechu našich klientov a dáva mi to pocit naplnenia a zadosťučinenia, že naša snaha má zmysel.

"Jesť, to je nevyhnutnosť, ale správne jesť, to je umenie." - La Rochefoucauld

Lucia

Vzdelanie

UMB Ekonomická fakulta B. Bystrica

Poradňa Košice

Mgr. Eva Onačillová
Manažérka & Špecialistka KE

Mgr. Eva Onačilová

Manažérka & Špecialistka na detskú a onkologickú výživu
Kontakt:
onacilova@zdravyvychod.sk
Poradňa:
Košice

Príbeh

Ako malá som vedela že budem a chcem pomáhať ľuďom. Veľké sociálne cítenie som už ako dieťa videla u svojej mamy v práci, ktorá pracovala ako zdravotná sestra a ja som si hovorila že chcem robiť niečo podobné. Vo Svete Zdravia sa stretávam s mnohými životnými príbehmi, ktoré sú spojené s vysokou hmotnosťou a stratou sebadôvery, ochoreniami ktoré ľuďom žnižujú kvalitu života a som rada, že môžem pomáhať ľuďom zmeniť ich život, vidieť ich ako sa pri zmene ich vzhľadu mení ich správanie a postoj k životu a predovšetkým zlepšuje zdravie.

Eva
Publikačná činnosť

AED : Analýza fyzickej aktivity a stravovacích návykov u vysokoškolákov / Kimáková Tatiana, Zeisbergová Karin, Onačillová Eva, Bernasovská Kamila (Recenzent), Egnerová Anna (Recenzent), Kajaba Igo (Recenzent), 2013. In: Životné podmienky a zdravie : zborník vedeckých prác. - Bratislava : Úrad verejného zdravotníctva SR, 2013. - ISBN 9788071592150. - S. 160-166.

AFC : Intersexuálne rozdiely vybraných determinantov životného štýlu u vysokoškoslkej mládeže / Kimáková Tatiana, Onačillová Eva, Zeisbergová Karin, Filka Jozef (Recenzent), Kyselová Monika (Recenzent), 2012. - [CD-ROM]. In: V. Jihočeská konference nelékařských zdravotnických pracovníků : sborník přednášek : 18.10. - 19.10.2012, České Budějovice [elektronický dokument]. - České Budějovice : Nemocnice České Budějovice, 2012. - ISBN 9788090504127. - S. 75-81.

ADF : Metabolický syndróm a vysokoškolská mládež / Kimáková Tatiana, Onačillová Eva, Zeisbergová Karin, Bernadič Marián, 2012. In: Monitor medicíny SLS. - ISSN 1338-2551. - Roč. 2, č. 3-4 (2011), s. 22-26.

AFC : Porovnanie životného štýlu poslucháčov Lekárskej a Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach / Kimáková Tatiana, Onačillová Eva, Zeisbergová Karin, 2011. In: School and Health 21, 2011 : Health Literacy through Education [elektronický zdroj]. - Brno : Masarykova univerzita, 2011. - ISBN 9788073921828. - S. 245-251.

AFD : Rizikové faktory vybraných neinfekčných ochorení u vysokoškolákov / Kimáková Tatiana, Onačillová Eva, Zeisbergová Karin, Ozorovský Vojtech (Recenzent), Gajdošová Eva (Recenzent), 2012. In: Duševné zdravie ako predpoklad celkového zdravia : 37. Dni zdravotnej výchovy MUDr. Ivana Stodolu : 16.-17. október 2012, Nový Smokovec, Vysoké Tatry. - Bratislava : Úrad verejného zdravotníctva SR, 2012. - ISBN 9788071592143. - S. 166-176.

AFH : Sledovanie vybraných faktorov životného štýlu u poslucháčov Lekárskej a Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach / Kimáková Tatiana, Onačillová Eva, Zeisbergová Karin, 2011. In: 28. Pediatrická pracovná konferencia s medzinárodnou účasťou : 2.-3. jún 2011, Košice : program a abstrakty. - Košice, 2011. - S. 43.

AFD : Sledovanie vybraných rizikových faktorov životného štýlu u vysokoškolákov / Kimáková Tatiana, Onačillová Eva, Zeisbergová Karin, 2011. In: Hodnotenie dopadov na verejné zdravie : 36. Dni zdravotnej výchovy MUDr. Ivana Stodolu : zborník príspevkov z vedeckej konferencie : 18.-19. október 2011, Ráztočno [elektronický zdroj]. - Bratislava : Úrad verejného zdravotníctva SR, 2011. - ISBN 9788071592105. - S. [1-4].

AED : Výskyt metabolického syndrómu u študentov medicíny / Onačillová Eva, Kimáková Tatiana, Zeisbergová Karin, Bernasovská Kamila (Recenzent), Egnerová Anna (Recenzent), Kajaba Igo (Recenzent), 2013. In: Životné podmienky a zdravie : zborník vedeckých prác. - Bratislava : Úrad verejného zdravotníctva SR, 2013. - ISBN 9788071592150. - S. 87-91.

AED : Zhodnotenie požívania alkoholu a tabaku u vysokoškolákov / Zeisbergová Karin, Kimáková Tatiana, Onačillová Eva, Bernasovská Kamila (Recenzent), Egnerová Anna (Recenzent), Kajaba Igo (Recenzent), 2013. In: Životné podmienky a zdravie : zborník vedeckých prác. - Bratislava : Úrad verejného zdravotníctva SR, 2013. - ISBN 9788071592150. - S. 219-223.

Polyfenoly vo výžive a ich vplyv na prevenciu kardiovaskulárnych ochorení / Eva Onačillová, Viola Vargová. - Popis urobený 30.5.2016. In: Diabetologie, metabolismus, endokrinologie, výživa [elektronický zdroj]. - ISSN 1212-6853. - Vol. 19, no. 1 (2016), s. 21-26, online. - Spôsob prístupu: http://www.tigis.cz/images/stories/DMEV/2016/01/DMEV_12016_04_vargova.pdf.

Vzdelanie

2014 – externý doktorand - Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Lekárska fakulta, odbor: Verejné zdravotníctvo.

2012- 2014 Univerzita Komenského v Bratislave, Jesseniova lekárska fakulta v Martine, odbor: Verejné zdravotníctvo – akad. titul: Mgr.

2009- 2012 Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Lekárska fakulta, odbor: Verejné zdravotníctvo – akad. titul. Bc.odbor verejne zdravotnictvo

2015/Certifikovany kurz Sveta zdravia Stres a chudnutie MUDr. Ondřej Nývlt

2015/Certifikovaný kurz Sveta Zdravia Chudnutie a spaľovače MUDr. Ondřej Nývlt

2016/Certifikovaný kurz Sveta zdravia - Detoxikácia organizmu MUDr. Ondřej Nývlt

2017/ akreditovaný kurz aliancie výživových poradcov ČR Nutris/ špecialista na výživu pri ohrození onkologickým ochorením

2017/ akreditovaný kurz aliancie výživových poradcov ČR Nutris/ špecialista na detskú výživu

Ing. Adela Zdechovanová
Špecialistka KE

Ing. Adela Zdechovanová

Špecialistka
Kontakt:
zdechovanova@zdravyvychod.sk
Poradňa:
Košice

Príbeh

Adela

Vzdelanie

Welko - 2015 Poradca pre výživu

Osvedčenie o rekvalifikácii č. 15WVKE1-8

Dominika Lukáčová
Špecialistka KE

Dominika Lukáčová

Špecialistka
Kontakt:
lukacova@zdravyvychod.sk
Poradňa:
Košice

Príbeh

Moja cesta za zdravým životným štýlom začala v období dospievania, kde ma začali trápiť kilogramy navyše. Vyskúšala som mnoho diét, ktoré so sebou nepriniesli žiadne výrazné výsledky. Postupom času, som sa o sebe a svojom tele naučila viac. Dôležité bolo pochopiť, že každý organizmus je iný a to čo zaberá na niekoho, nemusí zaberať aj na mňa.

Výžive a zdravému životnému štýlu som sa začala venovať intenzívnejšie popri vysokej škole. Práve v tomto období sa mi tiež podarilo zdravou cestou a pravidelným cvičením schudnúť 10 kg. O niečom takom som v minulosti mohla len snívať.

Mojou najväčšou motiváciou pri vykonávaní tejto práce sú, príbehy ľudí, ktorí potrebujú zmeniť svoj životný štýl, upraviť váhu a často sú bezradní, rovnako ako ja v minulosti. Byť súčasťou ich premeny je pre mňa najväčšou odmenou.

V prípade, že sa rozhodnete zmeniť kvalitu svojho života k lepšiemu a naučiť sa viac o svojom tele som tu pre Vás

Dominika

Vzdelanie

2017-2019 Univerzita Komenského v Bratislave - Lekárska Fakulta - všeobecné lekárstvo

Kontakt Zdravý Východ

Máte nejakú otázku? Napíšte nám