Spôsobujú črevné baktérie nadváhu a bránia vám v chudnutí ?

Rôzne bakteriálne kmene dokážu z potravy získať rôzne množstvo energie. Premnoženie „zlých“ baktérií tak vedie k tomu, že si z potravy vezmú viac energie a tú potom premenia na tuky, ktorých prebytok telo ukladá do tukových zásob. Najnovšie štúdie potvrdzujú, že mikrobióm ovplyvňuje naše chute. Jednotlivé baktérie vyvolávajú cielene chute na potravu, ktorá je pre ne ideálnym médiom. Ľudia s nadváhou sa tak dostávajú do začarovaného kruhu – majú zvýšenú chuť na nezdravé jedlo, ktorého konzumácia vedie k ďalšiemu rastu podielu zlých baktérií. Už starogrécky lekár Hippokrates tvrdil, že „každé ochorenie začína v čreve“. Veľa vedeckých výskumov poukazuje na úzky vzťah medzi mikrobiómom a nadváhou, obezitou, alergiami, únavou, zlou imunitou, diabetom 2.typu, kardiovaskulárnymi ochoreniami, tráviacimi problémami (zápcha/hnačky), zlou náladou, depresiami alebo napr. zápalovými ochoreniami.

Prvá dostupná analýza
mikrobiómu v SR

Naša unikátna metóda založená na komplexnej molekulárnej biologickej analýze 4 vybraných bakteriálnych kmeňov odhalí, či práve u vás nespôsobujú baktérie neschopnosť chudnúť a či vám nehrozí závažné ochorenie. Analýza zároveň slúži ako prvý krok k náprave. Akonáhle zistíme skladbu vášho mikrobiómu, sme schopní odporučiť vhodné potraviny a doplnky, ktoré povedú k navráteniu správnej rovnováhy.

Analýza 4 vybraných kmeňov

Firmicutes

Baktérie Firmicutes sú v čreve zodpovedné za rozklad zložitých tukov na jednoduchšie vstrebateľné látky. Ich zvýšené zastúpenie môže viesť k obezite.

Bacteroidetes

Medzi tieto kmene patria prevažne baktérie, ktoré využijú menej energie z potravy. Energetický výťažok u nich nie je tak veľký ako u Firmicutes a pri zveličení sú teda považované za ochrancov proti obezite.

Lactobacillus

Pre organizmus veľmi dôležité baktérie. Podieľajú sa totiž na najrôznejších metabolických a imunologických pochodoch, ktoré udržiavajú rovnováhu v tele.

Bifidobacterium

Prínos týchto baktérií spočíva v ich účasti na regulácii zápalových procesov. Zároveň tiež môžu spôsobovať znižovanie hladiny cholesterolu v krvi a pečeni.

Zostavenie osobného výživového plánu na mieru

Výživový plán je postavený tak, aby čo najviac vyhovoval vášmu životnému štýlu a potrebám vášho tela. Chudnúť tak budete i bez toho, aby ste museli hladovať či dodržiavať drastické diéty.

Strava je jedným z najdôležitejších faktorov ovplyvňujúcich vaše zdravie a spokojnosť. A práve zdravie je pre nás pri zostavovaní výživového plánu tým najdôležitejším. Schudnutie je iba príjemným vedľajším efektom.

Žiadna krátkodobá diéta, ale zmena na celý život. Cieľom nášho výživového plánu nie je krátkodobo schudnúť, ale naučiť váš stravovať sa tak, aby ste v budúcnosti vždy boli schopní vystačiť si sami.

Základná diagnostika a konzultácia

Aby ste sa mohli správne rozhodnúť, potrebujete dostatok kvalitných informácii. Množstvo dôležitých informácii sa dozviete u nás približne počas jednej hodiny. Nečakajte a rezervujte si svoj termín hneď teraz.

Pripravíme pre Vás

Základná diagnostika zloženia organizmu

Zahŕňa hodinovú konzultáciu s nutričným špecialistom a zmeranie na špeciálnom prístroji, ktorý nám podá základný prehľad o stave vášho tela. Okrem iného sa dozviete váš metabolický vek, úroveň viscerálneho tuku a bazálneho metabolizmu či kompozíciu vášho tela = percento tukov, svalov, kostí a vody. Špecialista skonzultuje váš jedálniček, bližšie predstaví analýzu mikrobiómu a následné chudnúce programy a starostlivosť.

Analýza mikrobiómu* + biochemický rozbor krvi*

Metabolizmus každého človeka je iný, a tak najdôležitejším krokom k úspešnému chudnutiu je poznanie toho vášho. Analýza mikrobiómu odhalí, či vám vaše telo nebráni v chudnutí, a napovie, ktoré baktérie je vhodné doplniť a zlepšiť schopnosť chudnutia. Biochemický rozbor krvi nám potom dá jasný prehľad o stave vášho tela a spolu s dátami z analýzy mikrobiómu pomôže zostaviť čo najvhodnejší výživový plán.

*služba nie je zahrnutá v cene 9,90€

Zostavenie osobného výživového plánu na mieru*

Výživový plán je postavený tak, aby čo najviac vyhovoval vášmu životnému štýlu a potrebám vášho tela. Chudnúť tak budete i bez toho, aby ste museli hladovať či dodržiavať drastické diéty. Strava je jedným z najdôležitejších faktorov ovplyvňujúcich vaše zdravie a spokojnosť. A práve zdravie je pre nás pri zostavovaní výživového plánu tým najdôležitejším. Schudnutie je iba príjemným vedľajším efektom. Žiadna krátkodobá diéta, ale zmena na celý život. Cieľom nášho výživového plánu nie je krátkodobo schudnúť, ale naučiť váš stravovať sa tak, aby ste v budúcnosti vždy boli schopní vystačiť si sami.

*služba nie je zahrnutá v cene 9,90€

Kde nás nájdete

Naše poradne nájdete už v 4 mestách na východnom a strednom Slovensku. Vyberte si, ktorá Vám je bližšie a navštívte nás.

Už čoskoro pribudne naša nová poradňa v meste:

Spišská Nová Ves

Objednajte sa

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí telefonicky a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie. Návšteva trvá 45–60 minút.

POZN.: Pre objednanie musíte vyplniť svoje telefónne číslo, aby sme Vás mohli kontaktovať a dohodnúť si termín. Vaše telefónne číslo bude použité iba za týmto účelom a nebude poskytnuté žiadnej tretej strane.